E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

ZLA

ZLA

ZLA to często wyszukiwane zapytanie w Internecie, szczególnie podczas panującej obecnie pandemii koronawirusa. Unikanie kontaktów z innymi oraz ograniczona ilość dostępnych wizyt sprawia, że chorzy szukają sposobu na uzyskanie zwolnienia bez wychodzenia z domu. L4 generowane za pośrednictwem Internetu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli na pozostanie w domowych zaciszu podczas złego samopoczucia, zminimalizuje ryzyko zarażenia innych, a także pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na dotarcie do gabinetu lekarskiego oraz odbycie wizyty. Ponadto, zwiększy bezpieczeństwo chorego oraz innych osób, a także minimalizuje rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy czym jest takie zwolnienie, a także w jaki sposób i z czyją pomocą je uzyskać.

Czym jest ZLA ?

ZLA jest zwolnieniem lekarskim wystawianym za pośrednictwem Internetu. Przyjmuje formę elektroniczną i jest bardzo szybko dostępne na internetowym koncie pacjenta, dla którego zostało wygenerowane. Do jego uzyskania potrzebne jest tylko urządzenie z dostępem do Internetu, za pomocą którego wystosujemy prośbę o ocenę objawów i wystawienie zwolnienia lekarskiego. Cały proces generowania L4 jest zautomatyzowany i oparty na systemie PUE należącym do ZUS-u. Zwolnienie wystawione przez Internet jest tak samo ważne jak tradycyjne. Warto zaznaczyć, że jest w równym stopniu respektowane, a także posiada wiele korzyści, które powinny zachęcić chorych pacjentów do rozważenia tej metody generowania zaświadczeń o urlopie chorobowym. Należą do nich między innymi szybki czas wystawiania, niska cena oraz samoczynność procesu, który wyręcza chorego z wielu obowiązków.

Kto może je wystawić?

Możliwość wystawienia zwolnienia ma każdy medyk posiadający do tego odpowiednie uprawnienia. Jako pacjenci, możemy się po nie zgłosić do lekarza rodzinnego, który kompleksowo zajmuje się naszym zdrowiem, ale także do jakiegokolwiek innego specjalisty z dziedziny medycyny. Ponadto, jak wspomnieliśmy wcześniej, obecnie istnieje rozwiązanie pozwalające na praktycznie bezkontaktowe uzyskanie zwolnienia. Nadal za ich generacją stoją lekarze dbający o prawidłowość i autentyczność dokumentu, jednak do potwierdzenia zasadności uzyskania urlopu chorobowego wystarcza prawidłowo wypełniony formularz dotyczący stanu naszego zdrowia oraz zaobserwowanych symptomów i dolegliwości. Dzięki tej metodzie oszczędzimy czas, unikniemy oczekiwania na termin wizyty, a także zaoszczędzimy troszkę pieniędzy, bo jak się okazuje – zwolnienia wystawiane za pośrednictwem Internetu są zaskakująco tanie.

Kiedy warto się po nie zgłosić?

Zwolnienie lekarskie może zostać wygenerowane za pośrednictwem Internetu w kilku sytuacjach. Jedną z nich jest zaobserwowanie objawów i symptomów wskazujących na konkretną chorobę, która uniemożliwia wykonywanie codziennych obowiązków, szczególnie pracowniczych. Można je uzyskać również po odnotowaniu słabego samopoczucia oraz znacznego spadku sił spowodowanego jakąś dolegliwością, której doznaliśmy w ostatnim czasie lub możemy obecnie przechodzić. Dzięki urlopowi chorobowemu można w pełni poświęcić się leczeniu, które wpłynie na szybki powrót do zdrowia i pełni sił. Ponadto, co ciekawe, zwolnienie lekarskie może zostać wygenerowane również w sytuacji, kiedy zachorowała bliska osoba, a pacjent jest tym, który będzie się nią opiekował.

Jak uzyskać ZLA?

ZLA można uzyskać bez wychodzenia z domu. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu, które umożliwia korzystanie z przeglądarki. Należy wyszukać jedną ze stron oferujących generowanie zwolnień lekarskich. Po wejściu w witrynę, naszym oczom powinien ukazać się formularz, który należy wypełnić. Dotyczy on naszego zdrowia oraz zaobserwowanych objawów, które wskazywałyby podstawę do uzyskania urlopu chorobowego. Po rzetelnym przekazaniu tych informacji, należy uzupełnić również dane osobowe oraz podać numer NIP miejsca pracy, dzięki czemu L4 zostanie przypisane do naszego konta, a pracodawca otrzyma powiadomienie o naszej chorobie. Lekarz podejmie decyzję czy wystawienie zwolnienia jest zasadne. Jeśli tak – po zaksięgowaniu opłaty za usługę, dokument zostanie wysłany na konto pacjenta.

Co zrobić z gotowym zwolnieniem?

Gdy zwolnienie zostanie wygenerowane przez lekarza obsługującego daną stronę internetową, w ciągu kilku chwil pojawi się na koncie pacjenta, którego dotyczy L4. Chory może monitorować czas na jaki zostało wystawione, czyli kiedy obowiązuje go urlop chorobowy. Nie trzeba załatwiać żadnych dodatkowych formalności. Dawniej wymagano dostarczenia papierowej formy zwolnienia do miejsca w pracy, w ciągu siedmiu dniu od jego wystawienia. Obecnie cały proces jest zautomatyzowany i wyręcza nas z tego obowiązku. Potwierdzenie zwolnienia otrzymuje nie tylko pacjent, ale także jego pracodawca, który dzięki temu usprawiedliwi nieobecność pracownika spowodowaną niedyspozycyjnością.

Zwolnienie online uzyskasz na naszej stronie w zaledwie 5 minut!

Zobacz również