[product_page id="119"]

Zwolnienie lekarskie po operacji prostaty – wszystko, co należy wiedzieć!

zwolnienie lekarskie po operacji prostaty

Zwolnienie lekarskie po operacji prostaty trwa zazwyczaj dłużej niż 21 dni. Ostateczna długość L4 jest uzależniona od stanu pacjenta oraz tego, czy w wyniku zabiegu doszło do jakichś komplikacji. Dowiedz się więcej o zwolnieniu lekarskim w związku z operacją prostaty!

Operacja prostaty jest zabiegiem inwazyjnym. Oznacza to, że osoba, która została jej poddana, będzie musiała otrzymać zwolnienie lekarskie, by móc dojść do siebie. Z naszego artykułu dowiesz się, ile czasu zwykle trwa L4 po operacji prostaty i sprawdzisz, w jakiej formie można otrzymać zwolnienie.

Operacja raka prostaty – na czym polega?

Każdego roku na raka prostaty umiera w Polsce prawie 6 tysięcy mężczyzn. Wśród męskich schorzeń onkologicznych rak prostaty zajmuje pierwsze miejsce. Choroba często jest leczona operacyjnie, gdy dojdzie do stanu wysokiego lub pośredniego ryzyka i zmiany nowotworowe są w sterczu. W czasie zabiegu operacyjnego usuwa się gruczoł krokowy oraz w niektórych wypadkach także węzły chłonne. Operacja wykonywana jest laparoskopowo poprzez zrobienie kilku nacięć.

Dzięki usunięciu stercza możliwa jest znaczna poprawa komfortu życia pacjenta. Przestanie on odczuwać problemy z nietrzymaniem moczu, a także możliwa jest regeneracja nerwów odpowiedzialnych za erekcję. Po zabiegu konieczna będzie czterotygodniowa rehabilitacja. W jej trakcie wykonuje się ćwiczenia pod okiem fizjoterapeutów.

Jeżeli oprócz zwolnienia lekarskiego po operacji prostaty pacjent musi przyjmować jakieś leki, to receptę może otrzymać przez internet. E-recepta online to bardzo wygodna metoda na otrzymanie dokumentu uprawniającego do zakupu leków w aptece.

Zwolnienie lekarskie po operacji prostaty – ile trwa?

Zwolnienie lekarskie po operacji prostaty trwa zazwyczaj od 21 do 30 dni. Po operacji laparoskopowej pacjent przebywa jeszcze od 3 do 5 dni w szpitalu. Cały okres rekonwalescencji jest niezbędny, by pacjent mógł dojść do siebie po zabiegu. Całkowite zagojenie się nacięć na brzuchu trwa zazwyczaj od trzech do czterech tygodni. W tym czasie pacjent nie może podnosić ciężarów. Chory może jeszcze przez jakiś czas odczuwać ból w obszarze cewki moczowej, który łagodzi się lekami przeciwbólowymi oraz zmieniającymi kwasowość moczu.

Jeżeli konieczne będzie wydłużenie zwolnienia, L4 online pozwoli pacjentowi odpoczywać w domu i nie narażać zdrowia.

Operacja prostaty – rekonwalescencja

Po operacji pacjent musi być w stałym kontakcie z lekarzem. Dzięki temu specjalista może śledzić postępy i wykryć problemy, zanim te zdążą się rozwinąć. W miarę upływu czasu spotkania z lekarzem będą rzadsze. W razie potrzeby zostaną również wykonane badania. Lekarz omówi z pacjentem kwestie związane z możliwym nawrotem choroby.

Jeżeli po operacji pacjent dalej będzie się czuł źle, to zwolnienie lekarskie zostanie przedłużone. L4 może zostać przyznane przez internet. Zwolnienie lekarskie online jest najwygodniejszym sposobem na otrzymanie kilku dni wolnego ze względu na stan zdrowia.

Operacja prostaty to dosyć inwazyjny zabieg, po którym pacjent musi odpoczywać. Tylko w ten sposób chory może w pełni dojść do zdrowia, więc wystawiane jest zwolnienie lekarskie po operacji prostaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *