E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

L4 online Warszawa

L4 online Warszawa

Papierowe dokumenty medyczne, a zatem także zwolnienia lekarskie powoli odchodzą w niepamięć. Wypierają je te elektroniczne, przesyłane przez internet. Nic zatem dziwnego, że popularne zaczęło być także zdobywanie L4 online Warszawa. Świadczone w formie teleporady bądź czatu z lekarzem rozwinęło się szczególnie za sprawą pandemii COVID-19 i obecnie na stałe stało się dostępną metodą korzystania z pomocy lekarskiej. Nic w tym dziwnego, szczególnie przez wzgląd na to, jak wiele zalet ma to rozwiązanie.

Jak zatem można takie zwolnienie lekarskie w formie zdalnej uzyskać? Nie jest to trudne i wystarczy przejść jedynie przez kilka prostych kroków. Na samym początku należy znaleźć interesującą nas placówkę medyczną, świadczącą usługi online, która może wystawiać L4. Następnie należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie, opłacić wizytę i czekać na link do konsultacji, który najczęściej przychodzi wtedy na maila. Na sam koniec wystarczy wejść z jego pomocą na spotkanie z doktorem i przejść przez wywiad lekarski. Jeśli doktor uzna, że istnieje wystarczająca podstawa do wystawienia zwolnienia lekarskiego, wprowadzi je do systemu a L4 trafi automatycznie do ZUS-u i naszego pracodawcy. Należy jednak pamiętać, że mimo cyfrowego przesłania dokumentu i tak mamy obowiązek poinformowania szefa o naszej nieobecności związanej z chorobą.

L4 online Warszawa – na jakie dolegliwości i choroby można je uzyskać?

Nie ma wyszczególnionej listy dolegliwości oraz chorób, na jakie może zostać wystawione zwolnienie lekarskie. Lekarz może je wypisać na wszelkie dolegliwości bólowe oraz schorzenia, z jakimi mierzy się pacjent, jeśli po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego uzna, że jest on niezdolny do pracy. Może to wynikać zarówno z bólu, jak i poczucia dyskomfortu czy niemożliwości wykonywania codziennych czynności lub występowania schorzeń, których dolegliwość przeszkadza w efektywnej pracy. Jedynym przeciwwskazaniem do wystawienia L4 online Warszawa może być niemożliwość przeprowadzenia koniecznego badania fizykalnego przez internet, która tym samym uniemożliwia lekarzowi podjęcie decyzji opartej o rzetelny wywiad z pacjentem.

Czy zwolnienie lekarskie wystawione zdalnie jest legalne?

O legalności zwolnienia lekarskiego wystawionego przez lekarza zdalnie zastanawiało się wielu, którzy chcieli skorzystać z tej wizyty lekarskiej. Jest ono jak najbardziej zgodne z prawem i nie różni się niczym od przez lekarza w gabinecie lekarskim. L4 wystawione online działa na takich samych zasadach jak to wystawione w tradycyjnej formie a pacjent może podczas teleporady dostać recepty na lek, zwolnienie lekarskie czy skierowanie do innego specjalisty tak samo, jak podczas konsultacji w przychodni. Wszelkie dokumenty wystawione za przez lekarza zdalnie są zatem w pełni zgodne z prawem.

Wątpliwość co do legalności tego typu działań wzięła się z podejrzeń o wielu nadużyciach podczas trwania pandemii COVID 19. Władza sądziła, że tak łatwy dostęp do L4 spowodował, że wielu pracowników zbyt często je brało, nawet jeśli nie było podstaw do jego wystawienia, a „chorzy” byli w pełni zdolni do wykonywania pracy. Pojawiało się także wiele głosów o tym, że nie da się rzetelnie przeprowadzić wywiadu lekarskiego w formie online, szczególnie przez wzgląd na niemożliwość przeprowadzenia badania fizykalnego i opieranie się wyłącznie na doświadczeniu medycznym oraz informacjach, które lekarz uzyskał od pacjenta. Nie zmienia to jednak faktu, że wystawienie takiego zwolnienia lekarskiego jest w pełni legalne i pracodawca musi je zaakceptować.

Zwolnienie lekarskie przez internet – gdzie szukać?

Jak wiadomo z poprzedniej części artykułu, zdobycie zwolnienia lekarskiego przez internet nie jest niczym trudnym i wystarczy tylko kilka kroków, by tego dokonać. Wielu z nas zastanawia się jednak, gdzie szukać odpowiedniej przychodni, oferującej swoje usługi także online. Obecnie pojawia się coraz więcej stron internetowych oferujących tego typu świadczenia. Pojawiają nie tylko przychodnie, rozszerzające swoje usługi w formie zdalnej, ale także specjalne witryny, na których można nawet w kilka godzin uzyskać receptę na lek czy zwolnienie lekarskie. By je znaleźć, wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Pojawi się wtedy wiele stron, które tego typu usługi oferują. Szukając takiej usługi w stolicy, zwykle wystarczy wpisanie hasła „zwolnienie lekarskie przez internet” czy „L4 online Warszawa” w przeglądarkę.

Skąd wzięła się popularność wystawiania zwolnień lekarskich online?

Popularność zwolnień lekarskich, uzyskiwanych w formie zdalnej, wzięła się przede wszystkim z zagrożenia pandemicznego, z jakim ludzie na całym świecie musieli mierzyć się przez ponad 2 lata. By odciążyć system zdrowia, większość przychodni podjęła decyzję o przeprowadzeniu tak zwanych teleporad, z pomocą których można było zdobyć receptę na lek czy zwolnienie lekarskie na choroby niezwiązane z koronawirusem. Po tym czasie wizyty lekarskie online rozwinęły się już na tyle, że stały się jedną z popularniejszych opcji, z których korzystają Polacy. Nic w tym dziwnego, ponieważ dają możliwość uzyskania L4 bez wychodzenia z domu i bardzo szybko. Tym samym chorzy nie muszą narażać na zarażenie innych osób. Jest to także duże udogodnienie dla tych mieszkających poza obszarami miejskimi, którzy musieli przeznaczyć dużą ilość czasu na dojazd do przychodni lekarskiej.

Kto może uzyskać zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie lekarskie mogą uzyskać jedynie osoby zatrudnione na umowę o pracę, opłacające obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne bądź osoby pracując na umowę zlecenie bądź dzieło, jeśli zdecydowały się wcześniej opłacać składki dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. To pierwsze zaczyna działać już po 30 dniach rozpoczęcia jego opłacania. Z kolei dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne uprawnia pracowników do wzięcia zwolnienia lekarskiego po 90 dniach. Ma to miejsce np. w stosunku do tych prowadzących własną działalność gospodarczą.

Wystawione przez lekarza zwolnienie lekarskie powinno być widoczne w systemie do 48 godzin po jego wypisaniu. Należy jednak pamiętać o tym, że mimo pojawienia się L4 w systemie, pracownik ma obowiązek poinformowania o przejściu na nie swojego pracodawcy.

Czy lekarz może nie wypisać zwolnienia lekarskiego podczas wizyty online?

Lekarz przyjmujący pacjenta placówce medycznej bądź podczas wizyty online kieruję się głównie jego dobrem. Jeśli zatem odczuwa dyskomfort, dolegliwości bólowe czy choruje na schorzenia, które powodują niezdolność do wykonywania obowiązków zawodowych, lekarz najprawdopodobniej przepisze zwolnienie lekarskie, które pozwoli pracownikowi szybciej powrócić do pełni zdrowia. Z kolei, gdy z wywiadu z pacjentem nie wyniknie, że powinien on przejdź na L4, doktor może takiego dokumentu nie wypisać. Nie ma bowiem wobec tego obowiązku, a wystawienie zwolnienia lekarskiego zależy wyłącznie od jego woli. Chory musi mieć zatem mieć świadomość, że uzyskanie L4 online Warszawa to nie jest jedynie formalność, a więc muszą zaistnieć pewne wskazania, na podstawie których lekarz będzie mógł je wypisać.

Zwolnienie lekarskie możesz uzyskać na naszej stronie internetowej!

Zobacz również