E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

L4 online Poznań

L4 online Poznań

W obecnych czasach zdobycie zwolnienia lekarskiego nie należy do trudnych czynności i zwykle wystarczy jedynie kilka kroków do jego uzyskania. Wiąże się to bowiem z wieloma możliwościami, jakie ma obecnie pracownik. Wśród dostępnych opcji znajduje się bowiem zarówno tradycyjna wizyta w przychodni lekarskiej, jak i konsultacja w formie zdalnej.

Dzięki pandemii COVID-19 L4 online Poznań stało się jedną z częściej wybieranych przez pracowników form uzyskania zwolnienia. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale także oszczędność czasu i szybkość wizyty lekarskiej. I choć wielu zastanawiało się, czy tak zdobyte zwolnienie lekarskie jest pełnoprawne, obecnie nie ma już co do tego wątpliwości. Dokument ten nie różni się bowiem od tego, który dostałby pacjent podczas tradycyjnej wizyty lekarskiej. Co więcej, wbrew wielu wątpliwościom, on także uprawnia do korzystania ze świadczeń pieniężnych wynikających z przebywania na L4. Warunkiem jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

L4 online Poznań — jak dostać je najszybciej?

Polacy nie są zbyt chętni do przechodzenia na zwolnienie lekarskie. Wiąże się to bowiem z przekonaniem, że jeśli nie będą w pracy, spotka się z to z nieprzychylnością przełożonego. Przychodzi jednak taki moment, w którym ból czy komfort wynikający z choroby bądź innych schorzeń jest na tyle duży, że pracownik podejmuje decyzje o wizycie lekarskiej w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Każdemu zależy na tym, by dostać je jak najszybciej i tym samym być w stanie w pełni wyleczyć wszelkie s dolegliwości, na które chorują. Najszybszym sposobem jest uzyskanie takiego zwolnienia lekarskiego w formie zdalnej. W zdobyciu L4 online Poznań wystarczy tylko kilka kroków. Po znalezieniu interesującego nas lekarza i odpowiedniej placówki wystarczy wypełnić formularz, z pomocą którego można umówić się na wizytę na konkretny dzień oraz godzinę. Na jego podstawie zostanie wygenerowany link do spotkania w formie zdalnej. Na nim lekarz przeprowadza rzetelny wywiad z pacjentem i na podstawie dolegliwości, na które choruje, podejmuje ostateczną decyzję o wypisaniu stosownego zwolnienia lekarskiego.

Ile kosztuje zwolnienie lekarskie przez Internet?

Zdalne wizyty lekarskie zwykle wiążą się z dodatkowymi opłatami. Dokładna odpowiedź na temat konkretnych kosztów wizyty u lekarza online nie jest jednak prosta. Kwota, jaką musimy zapłacić za taką konsultację lekarską, zależy bowiem od tego, z jakim specjalistą się konsultujemy i w jakim celu korzystamy z tej usługi.

Jeśli staramy się uzyskać zwolnienie lekarskie i odwiedzamy placówkę działającą w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, za tego typu wizytę nie zapłacimy nic. Jeśli jednak korzystamy z konsultacji ze specjalistą, który nie działa na NFZ, koszt wizyty lekarskiej online waha się zazwyczaj od 60 do 250 zł, choć cena różni się w zależności od strony, z której korzysta chory lub kliniki oferującej takie usługi zdalnie.

Jak długo może trwać zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie chorobowe może trwać do 182 lub 270 dni. Ten drugi maksymalny czas trwania dotyczy kobiet w ciąży i osób z gruźlicą. W zależności od choroby okres ten reprezentuje cały okres choroby, podczas którego pracownik może otrzymywać świadczenia pieniężne z tytułu ubezpieczenia. Jeśli pracownik nadal nie może pracować po tym okresie, może skorzystać z tzw. świadczenia rehabilitacyjnego. Na nim z kolei może można przebywać maksymalnie 12 miesięcy, ale tylko wtedy, gdy lekarz ma powody, by sądzić, że pacjent może po tym czasie wrócić do pracy.

Warto również wspomnieć o tym, że jeśli pacjent choruje na inną chorobę, a przerwa między otrzymaniem zwolnień lekarskich nie przekracza 60 dni, czas ich trwania jest kumulowany, niezależnie od tego, czy były to te same, czy inne choroby. Można go przerwać dopiero po odpowiednim okresie między otrzymywanymi L4.

Kto może wypisać L4?

Zwolnienie chorobowe to dokument potwierdzający niezdolność do pracy z powodu choroby lub stanu, który zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W związku z tym jedyną osobą, która może wydać L4 jest lekarz. Uzyskanie takiego zwolnienia lekarskiego odbywa się w ramach wizyty w klinice lub wydawane jest przez doktora zdalnie.

Lekarz powinien przeprowadzić rzetelny wywiad z pacjentem, zbadać go i w razie potrzeby przejrzeć wszystkie dokumenty medyczne. Dopiero na tej podstawie może ocenić, czy pacjent jest w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków zawodowych, a jeśli nie, na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję o przepisaniu i czasie trwania zwolnienia lekarskiego.

Czy lekarz musi wydać L4, czy może odmówić jego przepisania?

Lekarz, kierując się przede wszystkim dobrem pacjenta, wypisuje zwolnienie lekarskie zwykle tak często, jak tylko jest to możliwe. Nie robi tego z kolei, gdy uzna, że pracownik jest w stanie pracować pomimo choroby, ponieważ np. wykonuje ją zdalnie, więc łagodne przeziębienie czy uraz nogi nie będzie mu w tym przeszkadzał. W takiej sytuacji lekarz ma możliwość niewystawiania takiego zwolnienia chorobowego, ale zazwyczaj, jeśli występują co do tego wskazania, wystawi L4 w interesie pacjenta.

W jakich okolicznościach należy spodziewać się kontroli ZUS? Kogo sprawdza się najczęściej?

Kontrola ze strony ZUS-u dotyczy zwykle osób, które często bywają na zwolnieniu lekarskim lub w stosunku do których istnieją podejrzenia o nadużyciach. Zazwyczaj występuje jednak dopiero po 33 dniach nieprzerwanego L4. Kontrole przed tym terminem przeprowadzone są raczej przez pracodawcę.

Podczas kontroli pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sprawdza, czy pacjent jest obecny w miejscu deklarowanego pobytu lub nie wykorzystywał zwolnienia lekarskiego w celach innych niż powrót do zdrowia. Taka sytuacja była szczególnie częsta podczas pandemii, kiedy kontrolerzy sprawdzali, czy L4 online Poznań nie były wydawane niezgodnie z przeznaczeniem.

Jakie jest wynagrodzenie pracownika na zwolnieniu chorobowym?

W okresie zwolnienia chorobowego, o ile opłacone jest ubezpieczenie zdrowotne, pracownikowi za ten czas zostanie wypłacona świadczenie pieniężne. Okres, przez który jest on wydawany, uzależniony jest od wieku pracownika. Osoby poniżej 50. roku życia otrzymują wynagrodzenie przez 33 dni. Z drugiej strony osoby powyżej tego wieku mogą otrzymać pieniądze tylko przez 14 dni. Po tym czasie możliwa jest także przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego. By je uzyskać, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Lekarz musi uznać, że po tym czasie pracownik będzie mógł wrócić do pracy.

W przypadku choroby, pracownikom należy wypłacić wynagrodzenie w wysokości 80%. Naliczane jest ono za każdy dzień, w którym nie był on obecny w pracy z powodu przebywania na L4. W sytuacji, gdy pracownik jest na zwolnieniu przez część miesiąca, wysokość świadczenia chorobowego za okres pozostawania na nim dzielona jest przez 30 i mnożona przez liczbę dni, podczas której na nim przebywa. Z kolei, gdy pracownik był na zwolnieniu przez cały miesiąc i nie przepracował ani jednego dnia, wynagrodzenie jest wypłacane za dni, których nie przepracował. Nie dostanie ich więc za dni świąteczne oraz te wolne od pracy.

 

Zwolnienie lekarskie możesz uzyskać na naszej stronie internetowej!

Zobacz również