E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

Czy psycholog może wystawić L4

Czy psycholog może wystawić L4

Czy psycholog może wystawić L4 to bardzo interesujący i zarazem skomplikowany temat. Choroby i zaburzenia psychiczne są w obecnych czasach coraz bardziej powszechne. Ludzie chętniej i częściej korzystają z usług psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatrów. Niektórzy z nich zastanawiają się pewnie czy psycholog prowadzący ich terapię może zaświadczyć o tymczasowej niezdolności pacjenta do wykonywania pracy i wygenerować L4. Warto znać odpowiedź na to pytanie, aby móc w pełni korzystać z przysługujących praw i przywilejów. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czy zwolnienie lekarskie może zostać wystawione przez psychologa, a także przedstawiamy sytuacje kiedy można je otrzymać oraz prezentujemy najważniejsze fakty dotyczące urlopów chorobowych.

Czy psycholog może wystawić L4?

Czy psycholog może wystawić L4 to pytanie, które bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach.  Ubezpieczeni pracownicy chcą znać na nie odpowiedź między innymi dlatego, aby odpowiednio respektować zasady zwolnień i w pełni korzystać z przysługujących im praw. Jak się okazuje, zwolnienie lekarskie może wystawić tylko osoba po studiach medycznych. Tak więc psycholog nie jest uprawniony do generowania tego rodzaju zaświadczeń. Ten specjalista będzie przydatny decydując się na terapię, jednak po zwolnienie lekarskie należy udać się do psychiatry. Decyzje o urlopie chorobowym może podjąć również każdy inny lekarz. Po zwolnienie najprościej udać się do lekarza rodzinnego lub tego specjalisty, który jest zlokalizowany najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Kiedy można otrzymać takie zwolnienie?

Z reguły, zwolnienie lekarskie może zostać wystawione w momencie napotkania niedyspozycji, która powoduje tymczasową niezdolność do wykonywania czynności i obowiązków wynikających ze stosunku pracy. Niezdolność do pracy może być spowodowana chorobą, uporczywą dolegliwością lub konkretnymi objawami. Prawo do urlopu chorobowego mają również osoby, które doznały urazu w trakcie drogi do lub z pracy. Zwolnienie lekarskie otrzyma również osoba, która musi zostać poddana natychmiastowej hospitalizacji. W przypadku lekarza psychiatry, wystawione zwolnienie może dotyczyć jakiejkolwiek niedyspozycji spowodowanej zaburzeniami psychicznymi. Tego typu choroby są coraz powszechniejsze w naszym społeczeństwie, więc powinny być traktowane na równi z innymi. Co ciekawe, lekarz psychiatra może wystawić zwolnienie wsteczne na okres dłuższy niż 3 dni, czego nie może zaoferować żaden inny lekarz.

Czy psycholog może wystawić L4 i jaki będzie jego wymiar?

Czy psycholog może wystawić L4 to pytanie, na które już znamy odpowiedź. Wiadomo już, że tego typu zwolnienie może być wystawione jedynie przez psychiatrę. Pozostaje więc kwestia jego długości oraz wymiaru świadczeń przysługujących w trakcie jego trwania. Z reguły każdy ubezpieczony pracownik ma możliwość wykorzystania 182 dni urlopu chorobowego w ciągu roku. Prawo do nieco dłuższego zwolnienia mają kobiety, które zachorowały w trakcie ciąży oraz osoby chore na gruźlicę. Takie osoby mają szansę skorzystania z aż 270 dni zwolnienia. W trakcie trwania całego urlopu chorobowego, ubezpieczony pracownik będzie pobierał należne mu świadczenia pieniężne. Będą one wypłacane w postaci wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku. Obie formy zapomogi przyjmują wysokość 80% podstawy wynagrodzenia, czyli średniej pensji otrzymanych przez pracownika w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pełne wynagrodzenie, czyli 100% podstawy, otrzymają kobiety w ciąży oraz osoby, które doznały urazu w drodze do lub z pracy.

Jak je uzyskać?

Zwolnienie lekarskie można uzyskać na wiele różnych sposobów. Tradycyjną i podstawową metodą jest odwiedzenia gabinetu lekarskiego i poddanie się odpowiednim badaniom. Na podstawie ich wyników lekarz określi jakie będzie dalsze leczenie pacjenta, a także zadecyduje czy zwolnienie jest w tej sytuacji zasadne. Dużą wygodę dają choremu inne obecnie dostępne rozwiązania. Chory pacjent może skorzystać z konsultacji online lub telefonicznej. Pozwala to na pozostanie w domu i natychmiastowe poddanie się leczeniu. Podczas rozmowy, lekarz przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia i zaobserwowanych przez pacjenta objawów. Jeśli stwierdzi, że chory ma prawo do  skorzystania z urlopu chorobowego, wygeneruje właściwe zaświadczenie i prześle je na konto pacjenta. Aby uzyskać zwolnienie lekarskie, można również skorzystać z jednej ze stron internetowych oferujących ich generowanie. Po kliknięciu w odpowiedni link, oczom chorego pracownika ukaże się formularz dotyczący stanu zdrowia i objawów. Po wypełnieniu zostanie on przekierowany do następnego kroku, czyli płatności. Jak tylko wpłata zostanie zaksięgowana, zwolnienie w formie elektronicznej zostanie przesłane na konto pacjenta, którego dotyczy.

Zwolnienie lekarskie otrzymasz odwiedzając naszą stronę internetową. Sprawdź!

Zobacz również