E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

Jak załatwić L4

Jak załatwić L4

Jak zalatwic L4 to zagadnienie, które interesuje wielu pracowników. Warto je poznać, aby znać swoje prawa i przywileje oraz w pełni z nich korzystać. Wiedza ta pozwala również respektować obowiązki i zasady, a tym samym dopinać wszelkie formalności. Zwolnienie lekarskie można będzie uzyskać na kilka sposobów. W obecnych czasach preferuje się jednak bezkontaktowe wizyty lekarskie. Warto poznać te rozwiązania, aby mieć alternatywę wobec tradycyjnej wizyty w gabinecie. Umożliwią one pozostanie w domu, a tym samym nie narażanie siebie i innych na zarażenie. Ponadto chory pracownik będzie mógł od razu skupić się na leczeniu i powrocie do zdrowia.W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak szybko i skutecznie otrzymać zwolnienie lekarskie, a także przedstawiamy jaki będzie miało ono wymiar oraz formę.

Jak zalatwic L4 szybko i skutecznie?

Jak zalatwic L4 to pytanie, które bardzo często pojawia się wyszukiwarkach. Nie wszyscy znają na nie odpowiedź, mimo że jest to bardzo ważna kwestia. Podstawowym i tradycyjnym sposobem na uzyskanie zwolnienia jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego i poddanie się badaniu. W trakcie trwania takiej wizyty lekarz zaleci dalsze leczenie choroby oraz zadecyduje, czy zwolnienie lekarskie jest faktycznie zasadne. Można uzyskać również bez wychodzenia z domu. W tym celu można skorzystać z konsultacji telefonicznej lub wideo rozmowy. W ich trakcie lekarz nie będzie mógł zbadać pacjenta, jednak zamiast tego przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący stanu jego zdrowia oraz zaobserwowanych dolegliwości. Po wygenerowaniu zwolnienia wyśle je na konto pacjenta. Osoby, dla których ważne jest pozostanie w domu, mogą skorzystać również z dedykowanych stron internetowych. Po wybraniu jednej z nich i kliknięciu w odpowiedni link naszym oczom powinien ukazać się formularz. Dotyczy on głównie danych pacjenta, stanu jego zdrowia oraz objawów. Po wypełnieniu ankiety i dokonaniu płatności, czuwający nad stroną lekarz wystawi zwolnienie i prześle je choremu, którego dotyczy.

Jaki wymiar zwolnienia otrzymamy?

Warto wiedzieć, jaki wymiar zwolnienia przysługuje każdemu pracownikowi. Z reguły ubezpieczeni mają szansę skorzystać ze 182 dni urlopu chorobowego w ciągu całego roku. Od tej zasady występują jednak reguły. Kobiety, które zachorowały w ciąży oraz osoby chore na gruźlicę, mają prawo do wydłużonego okresu zwolnienia, który wyniesie 270 dni. W trakcie trwania całego zwolnienia ubezpieczeni pracownicy będą pobierać świadczenia pieniężne. Będą one miały postać wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku. Oba będą wypłacane w wymiarze 80% podstawy wynagrodzenia, czyli średniej wypłat otrzymanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W ciągu pierwszych 33 dni zwolnienia, pracownik otrzyma wynagrodzenie chorobowe, które będzie wypłacane przez pracodawcę. Po upływie tego okresu obowiązek wypłacania świadczeń przejmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i reguluje je w formie zasiłku.

Jak zalatwic L4 i jaką formę będzie miało?

Jak zalatwic L4 to pytanie, na które znamy już odpowiedź. Jednak warto wiedzieć również jak będzie wyglądało zaświadczenie lekarskie, które otrzymamy. Dawniej korzystano z papierowych formularzy, które po wypełnieniu i podpisaniu przez uprawnionego lekarza były pełnoprawnymi zwolnieniami. W 2018 roku postanowiono jednak zmienić formę wydawanych zwolnień i od tamtej pory generowane są zwolnienia jedynie w formie elektronicznej. Niesie ona ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest dużo bardziej praktyczna i wygodna dla użytkownika. System obsługujący L4 jest przejrzysty, a dokument jest dostępny do wglądu zaraz po jego wygenerowaniu. Proces wystawiania zwolnienia jest krótki i trwa zaledwie chwilę. Na korzyść zwolnień elektronicznych działa również ich ekologiczny charakter – zaświadczenia nie stanowią, jak dawniej, tony papierowych śmieci.

Co należy zrobić z gotowym zwolnieniem?

Uzyskanie zwolnienia lekarskiego to jedno, ale warto również wiedzieć co zrobić z wygenerowanym zaświadczeniem. Dawniej, kiedy stosowano jeszcze zwolnienia w formie papierowej, chory pracownik miał obowiązek dostarczyć kopię zwolnienia do miejsca pracy. Obecnie użytkowana forma elektroniczna zwolnień daje chorym pacjentom dużo większą wygodę. Po wygenerowaniu zwolnienia, zostaje ono przesłane nie tylko do chorego, którego dotyczy, ale także do jego pracodawcy. Dzięki temu zostaje on poinformowany o nieobecności pracownika. Ten z kolei  nie musi specjalnie odwiedzać miejsca pracy, aby dostarczyć zwolnienie, ponieważ zautomatyzowany system załatwia tę formalność za niego. Dzięki temu chory pracownik może pozostać w domu, nie narażając ani siebie, ani innych na zarażenie, jeśli posiada infekcję zakaźną. Ponadto, chory może w pełni poświęcić się leczeniu, co z pewnością skróci czas powrotu do zdrowia i pełni sił.

Jeśli potrzebujesz zwolnienia, koniecznie sprawdź naszą stronę internetową. Dzięki niej, L4 uzyskasz w zaledwie 5 minut!

Zobacz również