[product_page id="119"]

Zwolnienie lekarskie – teleporada sposobem na uzyskanie L4

zwolnienie lekarskie teleporada

Zwolnienie lekarskie, czyli L4, usprawiedliwia nieobecność pracownika spowodowaną chorobą. Najczęściej wystawiane jest przez lekarza POZ podczas wizyty w przychodni. Jak jeszcze można zdobyć zwolnienie lekarskie? Teleporada to wygodny sposób na otrzymanie L4! 

Gorsze samopoczucie i objawy choroby skłaniają do wizyty u lekarza. Bywa, że chory nie ma możliwości dostać się do przychodni albo czuje się tak źle, że nie chce opuszczać domu. W takiej sytuacji ma możliwość skorzystania z wygodnej opcji, jaką jest teleporada. Lekarz może nie tylko przepisać leki, ale również wystawić zwolnienie lekarskie. To on decyduje, ile dni chory powinien pozostać w domu. 

Zwolnienie lekarskie – teleporada

Podczas rozmowy z pacjentem lekarz zapyta o dolegliwości, niepokojące objawy, ich intensywność, a także czas, kiedy się pojawiły. Może dopytać o poprzednie choroby, a także leki przyjmowane na stałe. Na podstawie zebranego wywiadu stawia wstępną diagnozę, a jeżeli oceni, że chory powinien pozostać w domu, wystawi L4 online.

Telekonsultacja daje możliwość wystawienia recepty, którą chory zrealizuje w dowolnej aptece. O ile to konieczne, lekarz wypisze także skierowanie na badania i udzieli informacji na temat dalszego postępowania.

Zwolnienie lekarskie online

Zwolnienie lekarskie przez internet ma taką samą moc jak to wystawione w przychodni. Zostaje automatycznie przesłane do ZUS, a stamtąd do pracodawcy. Chory musi tylko poinformować zakład pracy o swojej nieobecności. Jeśli podlega ubezpieczeniu chorobowemu, przysługuje mu prawo do otrzymania wynagrodzenia chorobowego, a następnie zasiłku chorobowego wypłacanego przez ZUS. Trzeba pamiętać, że w przypadku umowy cywilnoprawnej lub samozatrudnienia ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Nieopłacanie składek uniemożliwia otrzymanie zasiłku. 

Teleporada to szybki sposób na skomunikowanie się z lekarzem i uzyskanie pomocy. Lekarz może również wystawić zwolnienie. Ważne, aby pacjent skorzystał z niego zgodnie z przeznaczeniem i poświęcił czas na leczenie i odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *