E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

Jak dostać zwolnienie lekarskie na 3 dni? Kiedy jest potrzebne?

jak dostać zwolnienie lekarskie na 3 dni

Zwolnienie lekarskie powinno zostać wykorzystane na leczenie i jak najszybszy powrót do dobrej kondycji. Wystawia je lekarz stwierdzający niezdolność chorego do wykonywania pracy. Na jaki okres jest wystawiane? Jak dostać zwolnienie lekarskie na 3 dni?

Długość zwolnienia zależy od przyczyny wystawienia L4. Każdy pracownik może wykorzystać maksymalnie 182 dni w roku kalendarzowym. Dłuższe zwolnienie przysługuje kobietom w ciąży oraz chorym na gruźlicę. Przebywając na zwolnieniu, nie można wykonywać pracy zarobkowej, a jeśli L4 tak wskazuje, opuszczać miejsca pobytu. Czy możliwe jest wzięcie krótkiego zwolnienia? Jak dostać zwolnienie lekarskie na 3 dni? Sprawdzamy!

Zwolnienie lekarskie – na ile dni?

O długości zwolnienia decyduje lekarz sprawdzający stan zdrowia pacjenta. Musi to być okres wystarczający na wyleczenie choroby czy powrót do dobrej kondycji. Wszystko zależy zatem od danego przypadku – dolegliwości, objawów, ogólnego stanu zdrowia. Czasem specjalista decyduje o wypisaniu dłuższego L4, innym razem jest to zaledwie kilka dni. Jeśli udasz się z przeziębieniem do gabinetu w środę, istnieje duża szansa, że dostaniesz 3 dni zwolnienia, gdy lekarz uzna, że po weekendzie będziesz już w pełni sił.

Jak dostać zwolnienie lekarskie na 3 dni? Możesz udać się do przychodni, albo umówić się na konsultację online. Lekarz przeprowadzi z tobą wywiad i zadecyduje, czy istnieją przesłanki do wystawienia L4 online. Tego rodzaju zwolnienie daje ci takie same prawa i nakłada na ciebie identyczne obowiązki, jak każde inne. Co to oznacza? Okres, na jaki wystawiono zwolnienie musisz przeznaczyć na odpoczynek i leczenie. Nie możesz podejmować pracy zarobkowej, a jeśli lekarz zalecił pozostanie w domu, nie powinieneś go opuszczać (wyjątkiem są szczególne sytuacja, jak wyjście do apteki czy przychodni). 

Jak dostać zwolnienie lekarskie na 3 dni?

Zwolnienie L4 może wystawić lekarz w przychodni, szpitalu, ale również każdy specjalista czy stomatolog. Inną opcją jest e-zwolnienie online. Podstawą do wystawienia jest stwierdzenie przez lekarza niezdolności pacjenta do pracy. L4 może otrzymać tylko osoba ubezpieczona, opłacająca dobrowolne składki lub objęta ubezpieczeniem obowiązkowym. Zwolnienie lekarskie można otrzymać także w sytuacji, gdy konieczne jest sprawowanie opieki nad chorym członkiem rodziny.

Od 2018 roku zwolnienia lekarskie i zwolnienia lekarskie przez internet przesyłane są automatycznie do pracodawcy i ZUS. Wydruk papierowej wersji i dostarczenie druku do zakładu pracy będą konieczne, jeśli pracodawca nie ma konta ZUS PUE. Istotną informacją zarówno dla chorego, jak i pracodawcy są kody choroby umieszczone na zwolnieniu. Informują one o powodzie wystawienia L4 (czym spowodowana jest niezdolność do pracy). Wskazania lekarskie 1 lub 2 mówią o tym, czy chory musi leżeć.

Jeśli czujesz się niepewnie lub odczuwasz dolegliwości bólowe, skonsultuj się z lekarzem. Być może konieczne będzie wystawienie zwolnienia. Jeśli nie jesteś na siłach udać się do przychodni, skorzystać z teleporady – specjalista wystawi zwolnienie lekarskie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *