E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

Amantix – informacje o leku

Amantix – informacje o leku

W ostatnich miesiącach zainteresowanie lekami z amantadyną rośnie w szybkim tempie. Substancja stała się niezwykle popularna, gdy pojawiły się informacje, że stanowi wsparcie w leczeniu koronawirusa. Mówimy, jak jest naprawdę!

Amantix – informacje o leku

Amantix to skuteczne remedium na różne dolegliwości. Główną substancją czynną jest amantadyna. Charakteryzuje się silnym działaniem przeciwwirusowym oraz dopaminenergrtycznym. Dowiedz się, na jakie choroby można stosować ten lek, a kiedy trzeba poszukać innej metody leczenia!

Amantix zawiera substancje czynne o silnym działaniu, dlatego jest lekiem sprzedawanym wyłącznie na receptę. Głównym składnikiem preparatu jest amantadyna. Podstawowe zastosowanie obejmuje m.in. grypę wywołaną wirusem typu A oraz chorobę Parkinsona. Są szanse, że okaże się skutecznym lekiem do łagodzenia przebiegu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i choroby COVID-19 – badania wciąż trwają. Z uwagi na liczne przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane, o leczeniu Amantixem powinien decydować lekarz. Samodzielne przyjmowanie leku zakupionego z alternatywnych źródeł to ogromne ryzyko.

Czym jest Amantix?

Amantix jest jednym z produktów dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym, które zawierających amantadynę. Ten składnik charakteryzuje się szerokim działaniem, które może być zastosowane w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Niektórzy lekarze uważają, że lek ma potencjał, by zostać pogromcą koronawirusa – jednak by mieć pewność skuteczności takiej terapii, należy poczekać na dalsze testy i badania.

Kuracja Amantixem z amantadyną powinna być rozpoczęta tylko po podjęciu decyzji przez lekarza o zasadności włączenia leku do terapii. Wywiad medyczny i badania pacjenta pokażą, czy faktycznie będzie ona odpowiednia. Proces leczenia również powinien być po kontrolą specjalisty, który pozwoli podjąć odpowiednie działania, na przykład podczas wystąpienia reakcji niepożądanych.

Amantix – działanie leku. Zalecenia do stosowania

Amantix charakteryzuje się działaniem przeciwwirusowym oraz dopaminenergetycznym. Dzięki szerokiemu spektrum oddziaływania może być stosowany podczas leczenia wirusowych zakażeń lub w celu stymulowania pracy układu nerwowego. Może być wykorzystany w terapii innych dolegliwości, jednak najpierw należy przeprowadzić dokładne badania. W ostatnim czasie naukowcy poważnie zainteresowali się wpływem leku na wirusa powodującego chorobę COVID-19. Badania wciąż trwają, podobno są na bardzo dobrej drodze.

Farmaceutyk występuje w postaci tabletek, w których substancją czynną jest siarczan amantadyny o stężeniu 100 mg. Jest to dawka zalecana na początku kuracji, która z czasem może zostać zwiększona przez lekarza. Lek bardzo dobrze się wchłania. Jest wydalany z moczem, dlatego w razie zaburzeń pracy nerek może powodować silne działania niepożądane.

Wpływ Amantixu na organizm – przebieg leczenia

Amantix stosuje się zazwyczaj w dwóch przypadkach – leczeniu wirusa grypy typu A lub choroby Parkinsona i jej objawów. Wszystko za sprawą działania przeciwwirusowego i dopaminenergetycznego. Zastosowania leku podczas wirusowej grypy typu A pozwoli na szybkie zahamowanie replikacji wirusa, a tym samym zatrzymanie rozwoju choroby i powrót do zdrowia oraz pełni sił. Medykament sprawdzi się również u osób zmagających się z chorobą Parkinsona. Skutecznie załagodzi jej objawy, takie jak drżenie rąk, sztywność mięśni oraz ogólne osłabienie pracy układu nerwowego. Osoby, które do tej pory miały problem z wyzwaniami dnia codziennego, mogą z łatwością wykonywać rutynowe czynności. Staną się bardziej samodzielne, a tym samym pewniejsze siebie i swoich możliwości.

Pojawiają się teorie o skuteczności tego Amantixu z amantadyną w leczeniu koronawirusa. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zostały wykonane wszystkie niezbędne badania potwierdzające tę tezę. Lek ma potencjał, jednak należy poczekać na rezultaty dalszych testów.

Amantix – przeciwwskazania do przyjmowania leku

Stosowanie tak silnego preparatu wiąże się z kilkoma ograniczeniami, których należy bezwzględnie przestrzegać. Przede wszystkim powinny wystrzegać się go osoby uczulone na którykolwiek składnik Amantixu. Ponadto kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny unikać go z racji silnego działania, które mogłoby stanowić zagrożenie dla dziecka. Kurację tym farmaceutykiem uniemożliwiają choroby serca, takie jak zastoinowa niewydolność, zapalenie mięśnia czy bradykardia.

Przed rozpoczęciem terapii Amantixem należy wykonać dokładne badania, szczególnie EKG, które wykluczą istnienie jakichkolwiek ograniczeń. Kuracja powinna odbywać się pod okiem lekarza specjalisty, który w razie wystąpienia jakichkolwiek reakcji niepożądanych będzie mógł szybko i odpowiednio zareagować. Samodzielne przyjmowanie jest niewskazane i niebezpieczne.

Amantix – recepta. Jak otrzymać zalecenie lekarskie, gdzie kupić lek?

Amantix jest produktem leczniczym, który możemy zakupić jedynie w aptekach – do jego nabycia wymagana jest recepta lub e-recepta wystawiona przez uprawnionego lekarza. Zazwyczaj przyjmuje ona wygodną formę elektroniczną. Jest to czterocyfrowy ciąg znaków lub kod kreskowy, który jest połączony z numerem pesel pacjenta, dla którego generowana jest recepta.

Aby uzyskać receptę na Amantix, należy udać się do wybranego lekarza i przedstawić mu swoje objawy oraz dolegliwości. Po dokładnym badaniu podejmie on decyzję o zasadności rozpoczęcia kuracji tym lekiem. Innym sposobem na uzyskanie recepty jest zamówienie jej online – np. za pośrednictwem naszej strony internetowej. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo nie musimy wychodzić z domu, a do złożenia zamówienia wystarczy nam urządzanie z dostępem do Internetu. Gdy już posiadamy aktualną receptę na ten lek, możemy udać się do najbliższej apteki, w której jest dostępny i zakupić go.

Dostępność Amantixu w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19

Amantadyna w składzie oraz doniesienia o potencjalnej skuteczności w łagodzeniu przebiegu choroby sprawiły, że zainteresowanie Amantixem gwałtownie wzrosło. Co ciekawe, odnotowano również mniejszą dostępność produktu w aptekach. Jak się okazuje, problem dotyczy również hurtowni zaopatrujących konkretne punkty. Aby znaleźć aptekę, która na pewno pozwoli zrealizować naszą receptę na Amantix, najlepiej odwiedzić jedną ze stron oferujących informacje o asortymencie danego punktu.

Po wpisaniu nazwy leku i wskazaniu miasta, w którym zamierzamy wykupić medykamenty, system zaprezentuje nam listę aptek, które aktualnie posiadają go na magazynie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i udasz się wprost do odpowiedniej apteki, gdzie dostaniesz Amantix. Bez błądzenia po punktach nieoferujących potrzebnego nam leku.

Amantix – możliwe działania niepożądane

Przedstawiony lek, tak samo jak większość preparatów dostępnych na rynku, może powodować działania niepożądane. Pacjenci zażywający Amantix najczęściej skarżą się na zaburzenia snu, ogólne pobudzenie, a także psychozy, którym towarzyszą omamy wzrokowe. Zdarzają się przypadki zatrzymania moczu w organizmie, a także obrzęków ciała, szczególnie kostek i łydek.

Z mniejszą częstotliwością występują zaburzenia widzenia oraz uszkodzenia rogówki. Poważne reakcje niepożądane po Amantixie mogą mieć formę napadów padaczkowych, neuropatii oraz zaburzeń rytmu serca. Powikłania występujące podczas stosowania tego leku są poważne i nie należy ich ignorować. Niezależnie od rodzaju zaobserwowanego u siebie działania niepożądanego oraz stopnia jego nasilenia, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym kurację i ustalić dalsze kroki.

Zobacz również