[product_page id="119"]

Jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup?

jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup

Zwolnienie lekarskie wystawiane jest przez lekarza w przypadku stwierdzenia u chorego niezdolności do pracy. Może być ona spowodowana chorobą lub urazem. Kiedy można skorzystać z L4? Jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup?

Zwyrodnienia kręgosłupa uznane zostały za jedną z chorób cywilizacyjnych. Siedzący tryb życia, niedostateczna ilość ruchu sprawiają, że spora część społeczeństwa cierpi z powodu problemów z kręgosłupem. Dolegliwości bólowe skłaniają wiele osób do szukania pomocy u specjalisty. Gdy ulegają nasileniu, mogą znacznie utrudnić normalne funkcjonowanie i wymagać leczenia, rehabilitacji, a nawet chwilowej rezygnacji z pracy. Jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup? Czy jest to możliwe?

Jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup?

L4 to zaświadczenie stwierdzające niezdolność do pracy, usprawiedliwiające nieobecność pracownika. Może być wystawione w przychodni przez lekarza pierwszego kontaktu, specjalistę, stomatologa, a także w szpitalu (zwolnienie pooperacyjne, po pobycie na oddziale szpitalnym). Istnieje również możliwość otrzymania L4 online podczas konsultacji telefonicznej lub wideorozmowy ze specjalistą. Zwolnienie powinno być przeznaczone na leczenie i jak najszybszy powrót do formy.

Jak dostać zwolnienie na kręgosłup? Jeśli dolegliwości bólowe są wyjątkowo dokuczliwe, uniemożliwiają wykonywanie codziennych czynności, utrudniają funkcjonowanie, konieczna jest wizyta u lekarza. Ten może zlecić wykonanie badań specjalistycznych, zlecić rehabilitację, a także wystawić zwolnienie L4. Za ból kręgosłupa odpowiedzialne są nie tylko zwyrodnienia czy przeciążenia, ale poważne schorzenia, jak nowotwory. Silny ból zawsze jest powodem do wizyty u lekarza.

Zwolnienie lekarskie na kręgosłup – co trzeba wiedzieć?

Zwolnienie lekarskie L4 online oraz to wystawione podczas wizyty w przychodni nakładają na pacjenta obowiązek przestrzegania zaleceń i wykorzystania czasu wolnego od pracy na powrót do zdrowia. Każde zwolnienie może zostać skontrolowane przez pracodawcę lub ZUS. Stwierdzenie nieprawidłowości doprowadzi do pozbawienia prawa do zasiłku chorobowego, oznacza również inne nieprzyjemne konsekwencje dla pracownika. 

Wiesz, jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup i jak dobrze je wykorzystać. O czym jeszcze musisz pamiętać? Przede wszystkim, że choć L4 przesyłane jest automatycznie do zakładu pracy i ZUS, masz obowiązek jak najszybciej poinformować pracodawcę o nieobecności. Jeżeli chcesz sprawdzić swoje zwolnienie, wejdź na IKP (Internetowe Konto Pacjenta). Znajdziesz tam wystawione L4 i zweryfikujesz wszystkie dane.

Problemy z kręgosłupem – jak sobie radzić?

L4 online na kręgosłup to sposób na przeprowadzenie wszelkich formalności bez wychodzenia z domu. To szczególnie ważne, jeśli męczy cię dotkliwy ból pleców. Podczas konsultacji ze specjalistą dowiesz się, jak powinna wyglądać diagnostyka i jakie zabiegi pomogą ci wrócić do sprawności. Działaj, gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy. Być może konieczna będzie kinezyterapia, fizykoterapia lub masaż. 

Jak dostać zwolnienie lekarskie na kręgosłup? Przede wszystkim musisz skonsultować się z lekarzem, opisać dolegliwości i objawy. Na tej podstawie specjalista ma możliwość wystawienia L4. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *