[product_page id="119"]

Czy można otrzymać zwolnienie lekarskie po śmierci bliskiej osoby?

zwolnienie lekarskie po śmierci bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby i żałoba to trudny czas. Wiele osób nie radzi sobie z emocjami, popadając w depresję. Zły stan psychiczny może przekładać się na kłopoty ze zdrowiem fizycznym. Czy można otrzymać zwolnienie lekarskie po śmierci bliskiej osoby? 

Sam fakt przeżywania żałoby nie jest powodem do korzystania z L4. W przypadku problemów psychicznych lub fizycznych, złego samopoczucia, warto odwiedzić lekarza. Być może kilka dni zwolnienia pomoże wrócić do formy i zawodowych obowiązków. Niekiedy nadmierny smutek i przygnębienie sprawiają, że pracownik nie jest w stanie prawidłowo wykonywać powierzonych zadań. W takiej sytuacji dobrze jest przeznaczyć kilka dni na odpoczynek.

Kiedy można otrzymać zwolnienie L4?

Zwolnienie lekarskie wystawiane jest w przypadku stwierdzenia niezdolności do pracy spowodowanej chorobą. L4 może wystawić lekarz rodzinny, a także każdy specjalista. Warto podkreślić, że zwolnienie można uzyskać również podczas konsultacji telefonicznej. L4 online jest traktowane na równi z zaświadczeniem wypisanym w przychodni. Przyczynami niezdolności do wykonywania obowiązków mogą być również depresja, stany lękowe, gorsze samopoczucie psychiczne.

Zwolnienie lekarskie po śmierci bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby może spowodować załamanie, nagłą utratę zainteresowania codziennymi sprawami, obowiązkami. Stan głębokiego smutku może przerodzić się w depresję, która wymaga leczenia. Osoba z tego rodzaju zaburzeniami często nie jest w stanie wypełniać prawidłowo swoich zadań zarówno w domu, jak i w pracy. Najważniejsza jest jak najszybsza reakcja i podjęcie leczenia. Niekiedy konieczne jest podanie leków wyciszających, uspokajających, przeciwdepresyjnych. Te może jednak przepisać jedynie lekarz. Niektóre specyfiki uniemożliwiają prowadzenie pojazdów czy obsługę maszyn, co tym bardziej wymaga przerwy w pracy i uzasadnia wystawienie zwolnienia lekarskiego po śmierci bliskiej osoby. Problemów emocjonalnych nigdy nie należy bagatelizować – nieleczona depresja często prowadzi nawet do prób samobójczych.

Zwolnienie L4 online pomoże w powrocie do zdrowia, odzyskaniu równowagi emocjonalnej. Lepsze samopoczucie pozwoli wrócić do codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *