E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

Pewne zwolnienie lekarskie

Pewne zwolnienie lekarskie

Pewne zwolnienie lekarskie to zaświadczenie, którego poszukuje wiele ubezpieczonych pracowników. W sytuacji, gdy nie są oni w stanie wykonywać obowiązków pracowniczych, liczą na zaświadczenie, które umożliwi im przebywanie na urlopie chorobowym. Ważne jest, aby wystawione zwolnienie nie wymagało od chorego dodatkowych formalności. Obecnie istnieją nowoczesne rozwiązania, które pozwalają ubezpieczonemu pracownikowi uzyskać zwolnienie bez wychodzenia z domu. Taka możliwości jest szczególnie istotna teraz, podczas panującej pandemii koronawirusa – chory unika kontaktu z innymi ludźmi, a więc chroni zarówno siebie, jak i pozostałych przez rozprzestrzenianiem się wirusa. System obsługiwany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest całkowicie zautomatyzowany. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się sprawnym przepływem informacji i niemal natychmiastowym dostępem do wygenerowanego zwolnienia. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jak otrzymać pewne L4, kiedy można się o nie ubiegać, a także odpowiadamy ile może trwać urlop chorobowy oraz jakie świadczenia należą się pracownikowi podczas tego okresu.

Jak otrzymać pewne zwolnienie lekarskie?

Pewne zwolnienie lekarskie można uzyskać na kilka sposobów. Tradycyjną metodą jest wizyta w gabinecie lekarskim, podczas której medyk dokładnie zbada pacjenta. Na podstawie badania i wywiadu, zadecyduje on czy zwolnienie jest zasadne. Jeśli uzna, że faktycznie pacjent jest tymczasowo niezdolny do wykonywania pracy, wygeneruje odpowiednie zaświadczenie. W obecnych czasach zwiększa się dostępność wizyt i konsultacji telefonicznych lub online. Dzięki takim rozwiązaniom, chory pacjent nie musi wychodzić z domu by uzyskać zwolnienie lekarskie. W trakcie konsultacji, lekarz przeprowadza dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia chorego, zaobserwowanych przez niego objawów oraz dolegliwości. Na tej postawie generuje L4. Świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zwolnienia lekarskiego jest odwiedzenie jednej ze stron oferujących ich wystawianie. Po kliknięciu w odpowiedni link, oczom chorego powinien ukazać się formularz dotyczący stanu zdrowia i napotkanej niedyspozycji. Po wypełnieniu go i zaksięgowaniu wpłaty, zwolnienie w formie elektronicznej zostanie przesłane na konto pacjenta.

Kiedy można ubiegać się o zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie można uzyskać w określonych sytuacjach. Z reguły prawo do L4 ma ubezpieczony pracownik, który z rożnych powodów jest tymczasowo niezdolny do wykonywania obowiązków wynikających ze stosunku pracy. Niedyspozycja może wynikać z choroby i jej objawów, złego samopoczucia, a także konkretnej dolegliwości. Zwolnienie otrzyma również osoba, która doznała urazu w wyniku wypadku samochodowego lub innej sytuacji losowej. Szczególnym rodzajem zwolnienia jest wystawione z powodu wypadku w drodze do lub z pracy. L4 zostanie wystawione także dla pracownika, który wymaga hospitalizacji. Zwolnienie na nieco innych zasadach, ale tak samo ważne, otrzyma chora kobieta spodziewająca się dziecka lub przyszła mama, której wyjątkowo doskwiera okres ciąży.

Ile może trwać pewne zwolnienie lekarskie?

Pewne zwolnienie lekarskie, uzyskane z wykorzystaniem jednego z wcześniej przedstawionych sposobów,  ma jasno i ściśle określony okres obowiązywania. Każdy ubezpieczony pracownik ma prawo do 182 dni urlopu chorobowego w ciągu roku. Wyjątkiem są kobiety w ciąży, a także osoby chore na gruźlicę. Takie osoby zachowują prawo do wydłużonego okresu zwolnienia, który wynosi 270 dni. W trakcie trwania L4, ubezpieczony pracownik otrzyma wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek. Oba świadczenia będą wypłacane w wysokości 80% podstawy wynagrodzenia, która stanowi średnią pensji otrzymanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Wyższe świadczenia otrzymają kobiety w ciąży oraz osoby, które doznały urazu w wyniku wypadku w drodze do lub z pracy. Takim osobom wynagrodzenie lub zasiłek będą wypłacane w pełnym wymiarze wynagrodzenia.

Czy na zwolnieniu znajduje się nazwa choroby?

Na czas trwania zwolnienia w dużej mierze wpływa powód niezdolności do wykonywania pracy. Wiele osób zastanawia się czy na L4 znajduje się nazwa choroby lub dolegliwości. Okazuje się, że system obsługujący zwolnienia lekarskie korzysta ze specjalnych kodów oznaczających schorzenia i powody niedyspozycji. W użyciu są kody literowe od A do E oraz numery statystyczne konkretnych dolegliwości. Patrząc na wpisany kod nie można od razu dowiedzieć się jakiej choroby dotyczy zwolnienie, jednak mając dostęp do identyfikatorów można rozszyfrować zapis. Po uzyskaniu dostępu do zwolnienia, pracodawca będzie miał dostęp do kodów, które pozwolą mu ustalić wysokość wynagrodzenia przysługującemu choremu w okresie przebywania na urlopie chorobowym, jednak nie otrzyma on informacji o konkretnym powodzie nieobecności pracownika. Pozwala to na ochronę prywatności pracownika oraz danych dotyczących stanu jego zdrowia.

Zwolnienie lekarskie mogą uzyskać Państwo dzięki naszej stronie internetowej. Proces generowania trwa zaledwie 5 minut!

Zobacz również