E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

L4 online Lublin

L4 online Lublin

Dokumenty papierowe, a tym samym także i dokumentacja medyczna w tej formie powoli odchodzą w przeszłość. Zastępują je te elektroniczne, przesyłane przez Internet. Nic zatem dziwnego, że L4 online Lublin z czasem zaczęło stawać się coraz bardziej popularną formą uzyskiwania zwolnienia lekarskiego. Zdobywane jest przez pacjentów w formie teleporady lub pisemnej rozmowy z lekarzem z pomocą czatu. Ta forma zaczęła wieść prym zwłaszcza w związku z pandemią COVID-19, a obecnie jest jedną z bardziej przystępnych metod korzystania z opieki medycznej, która już zapewne zostanie z nami na zawsze i jedynie będzie rozszerzała swe możliwości. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, jak wiele zalet ma ta opcja kontaktu z lekarzem.

Jak uzyskać takie L4 online? Nie jest to trudne i wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Najpierw konieczne jest znalezienie placówki medycznej, która oferuje usługi online i w której specjaliści mają uprawnienia do wystawienia stosownego zwolnienia lekarskiego. Następnie trzeba wypełnić formularz na stronie, opłacić wizytę i poczekać na link, który zwykle przychodzi w e-mailu. W końcu wystarczy udać się na wizytę zdalną do lekarza, który przeprowadzi wywiad lekarski. Jeśli uzna, że ​​istnieją wystarczające podstawy do wystawienia zwolnienia chorobowego dla pacjenta, wypisze dokument, który automatycznie trafi do systemu. Będzie miał do niego dostęp zarówno ZUS, jak i nasz pracodawca. Koniecznie należy jednak wziąć pod uwagę, że mimo automatycznego wysłania dokumentu, wciąż jesteśmy zobowiązani do poinformowania szefa o naszej nieobecności z powodu uzyskania L4.

L4 online Lublin – jakie dolegliwości i choroby uprawniają do przejścia na zwolnienie lekarskie?

Nie ma szczegółowej listy warunków dotyczących chorób i dolegliwości, z powodu których może zostać udzielone zwolnienie lekarskiego. Lekarz może je wystawić dla wszystkich objawów bólowych, czy po ocenie ogólnego stanu pracownika, jeśli po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego stwierdzi, że jest to wystarczająca podstawa, że chory nie może pracować. Może to być spowodowane bólem, dyskomfortem, niezdolnością do wykonywania codziennych czynności lub obecnością schorzeń, które zakłócają produktywną pracę.

Jedynym przeciwwskazaniem do wydania L4 online Lublin może być brak możliwości wykonania niezbędnego badania fizykalnego przez Internet, który tym samym uniemożliwia lekarzowi podjęcie decyzji na podstawie wiarygodnego wywiadu z pacjentem. Nie może on w takiej sytuacji wystawić zwolnienia lekarskiego.

Kto może przebywać na zwolnieniu lekarskim?

Z możliwości uzyskania zwolnienia lekarskiego korzystają wyłącznie osoby objęte umowami o pracę, umową zlecenie lub umowami o dzieło. W przypadku tych dwóch ostatnich jest to możliwe za sprawą dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Różnica między nimi jest dość istotna, bowiem obowiązkowe ubezpieczenie zaczyna działać 30 dni po rozpoczęciu opłacania składek, natomiast dobrowolne daje prawo do przejścia na zwolnienie lekarskie dopiero po 90 dniach.

Zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza zazwyczaj widoczne jest w systemie w ciągu dwóch dni od jego wystawienia. Należy jednak pamiętać, że pomimo widoczności L4 w systemie, pracownik musi jak najszybciej poinformować swojego pracodawcę o przejściu na nie. Jeśli nie ma w danej firmie odgórnie ustalonej formy, pracownik może to zrobić w dowolnej postaci.

Lekarz a obowiązek wystawienia zwolnienia lekarskiego. Czy musi on je wystawić?

Dobro pacjenta jest najważniejszą kwestią, którą kieruje się lekarz. Stanowi on wyznacznik, na podstawie którego wystawia się bądź odmawia wypisania zwolnienia lekarskiego. Dlatego jeśli chory pacjent odczuwa dyskomfort, ból lub cierpi na schorzenia, które uniemożliwiają mu wykonywanie obowiązków zawodowych, lekarz powinien takie L4 przepisać. Z drugiej strony, jeśli rozmowa z pacjentem nie wskazuje, że powinien udać się na zwolnienie lekarskie, nie musi być ono przez niego wypisane. Decyzja w tej sprawie należy tylko do doktora i nie jest jedynie formalnością. Ostateczna decyzja zależy od wywiadu przeprowadzonego z pacjentem, podczas którego muszą nastąpić pewne wskazania do jego przepisania.

Zwolnienie lekarskie online – co należy zrobić, by je uzyskać?

Jak wiadomo z wcześniejszej części artykułu, uzyskanie zaświadczenia lekarskiego online nie jest trudne, a do tego potrzeba jedynie kilku kroków. Wielu chorych zastanawia się jednak, gdzie szukać odpowiedniej kliniki, która oferuje swoje usługi online.

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej przychodni lekarskich, które oferują taką możliwość. Istnieją także specjalnie przeznaczone do tego strony internetowe, na których w ciągu kilku godzin można uzyskać receptę na leki, zwolnienie lekarskie czy skierowanie do innego specjalisty. Aby je znaleźć, wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Szukając takich usług w stolicy województwa lubelskiego, zazwyczaj wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa kluczowe „zwolnienie lekarskie przez internet” lub „L4 online Lublin”.

Czy uzyskane zdalnie zwolnienie lekarskie jest legalne?

Wielu z tych, którzy chcą skorzystać z wizyty z lekarzem online, zastanawia się nad legalnością wystawionego w ten sposób zwolnienia lekarskiego. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to sposób całkowicie zgodny z prawem i działa na takich samych zasadach, jak tradycyjna wizyta lekarska. Pacjent może poprosić podczas teleporady o receptę, zwolnienie lekarskie czy skierowanie do innego specjalisty. Tym samym wszystkie dokumenty wydawane zdalnie przez lekarza są całkowicie legalne i muszą zostać zaakceptowane przez pracodawcę.

Skąd wzięła się popularność L4 online?

Popularność zwolnień lekarskich online wzięła się przede wszystkim z powodu zagrożenia pandemicznego, z jakim ludzie na całym świecie musieli mierzyć się przez ponad 2 lata. Aby odciążyć system opieki zdrowotnej, większość przychodni zdecydowała się na teleporady, dzięki którym można było telefonicznie dostać receptę na lekarstwa, skierowanie na test na COVID-19 lub L4 online Lublin. Potem ten sposób rozwinął się już na tyle, że został jedną z najpopularniejszych opcji, z których korzystają chorzy.

Skąd zatem wzięły się zastrzeżenia co to zgodności L4 online z prawem?

Wątpliwości co do legalności tego typu działań pojawiły się w związku z podejrzeniami nadużyć podczas pandemii COVID-19. Urzędnicy uważali, że łatwy dostęp do zwolnień lekarskich skłaniał wielu pracowników do częstego korzystania z tej możliwości, nawet jeśli nie było ku temu powodu oraz gdy byli doskonale zdolni do wykonywania obowiązków pracowniczych. Nie zabrakło też szumu medialnego i wypowiedzi specjalistów, którzy twierdzili, że nie da się rzetelnie przeprowadzić wywiadu medycznego online, zwłaszcza ze względu na niemożność przeprowadzenia badania fizykalnego i oparcia się jedynie na doświadczeniu medycznym i informacjach, jakie lekarz otrzymał od pacjenta. Tak wystawiane zwolnienia lekarskie stały się w związku z tym priorytetem do kontroli w czasie pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *