E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT -25% NA KOLEJNE ZAMÓWIENIE
DOSTĘPNI 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna.

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

L4 online Białystok

L4 online Białystok

Obecnie wiele procedur medycznych można załatwić bez wychodzenia z domu. Pacjent w potrzebie może odbyć wizytę lekarską online czy uzyskać e-receptę na przyjmowane leki. Czym są zatem e-wizyty lekarskie i co można dzięki nim uzyskać? Jak otrzymać L4 online Białystok czy receptę przez internet? W jakich sytuacjach warto korzystać z wizyt online? Odpowiedzi na te i inne pytanie odnajdziecie Państwo w dalszej części artykułu!

L4 online Białystok. Z jakich usług można skorzystać dzięki e-wizytom lekarskim?

Dzięki oferowanym przez specjalistów z całej Polski usługom medycznym online, pacjenci mogą załatwiać wiele spraw przez internet, oszczędzając czas i siły! Za pomocą kontaktu online możliwe jest uzyskanie profesjonalnej diagnozy, na podstawie której możliwe jest uzyskanie e-zwolnienia lekarskiego. L4 online Białystok to jednak nie jedyna korzyść wynikająca z e-wizyt. Inną jest możliwość uzyskania e-recepty na przyjmowane leki. Jak to wygląda w praktyce?
Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia badania fizycznego, o tym, czy pacjent może skorzystać z wizyty lekarskiej online decyduje stan jego zdrowia. Jeśli obycie wywiadu medycznego w pełni wystarczy do diagnozy, e-wizyta jest zdecydowanie zalecanym rozwiązaniem.

Wywiad medyczny przeprowadza się przez internet w sposób rzetelny, aby dokonać jak najdokładniejszej diagnozy pacjenta. Lekarz przegląda też dokumentację medyczną pacjenta. Na podstawie zebranych informacji możliwa jest ocena stanu pacjenta, co upoważnia lekarza do wypisania e-recepty czy też e-zwolnienia lekarskiego o terminie wystarczającym, by pacjent mógł odzyskać siły i bez zmartwień wrócić do pracy.

Wszystko, co warto wiedzieć o usługach medycznych oferowanych przez internet. E-recepty i e-zwolnienia lekarskie bez wychodzenia z domu!

Wizyty lekarskie online stały się popularnym rozwiązaniem, gwarantującym pełnię komfortu, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo danych osobowych pacjenta. E-wizyty przeprowadzane są ze specjalistami, którzy mimo profesjonalizmu dbają również o zachowanie przyjaznej atmosfery. Z możliwości tej warto skorzystać szczególnie, gdy pacjent nie może wyjść z domu, np. z powodu wysokiej gorączki czy trudności w poruszaniu się.

Jeśli chodzi o cenę e-wizyt online, zależy ona od oferty danej placówki medycznej, ale też przede wszystkim od tego, z jakim rodzajem lekarza mamy do czynienia, co wpływa na to, czy wizyta zostanie opłacona przez NFZ. E-wizyty dostępne są często przez całą dobę, nawet 7 dni w tygodniu. Umówienie się na takową jest proste – wystarczy wypełnić formularz internetowy. Termin wizyty zaś może wypaść nawet tego samego dnia, co tylko podkreśla wygodę tych usług. Należy jednak pamiętać, że termin zależny od wielu różnych czynników.

E-wizyty są znakomitymi rozwiązaniami pozwalającymi zaoszczędzić czas, który normalnie traci się na dojazd lekarza czy oczekiwanie w kolejce do gabinetu. Pacjent nie będzie również narażony na zarazki, jakie często występują w placówkach medycznych. Są też szczególnie komfortowe dla osób, których stan zdrowia utrudnia wychodzenie na zewnątrz.

Jak należy przygotować się do wizyty lekarskiej online?

Jeszcze przed odbyciem niesponsorowanej przez NFZ e-wizyty należy ją opłacić. Samo umówienie się nie stanowi problemu – wymaga wypełnienia formularza dotyczącego między innymi danych osobowych. Formularz uzupełnia się także w przypadku, gdy pacjent chce uzyskać e-receptę. Ta natomiast powinna trafić do pacjenta na maila lub w wiadomości SMS w przeciągu zaledwie kilku minut!

Przygotowanie do takiej wizyty powinno zatem obejmować takie same czynności, jak w przypadku stacjonarnego spotkania w gabinecie. Aby usprawnić proces e-wizyty, pacjent powinien przed nią wziąć zliczyć wszystkie występujące u niego objawy, aby móc je bezproblemowo przestawić lekarzowi. Istotny jest nie tylko rodzaj dolegliwości, ale też czas występowania czy intensywność objawów. Informacje te znacznie pomogą w wystawieniu diagnozy.

Należy również poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych na stałe lekach. Jeżeli zaś jeśli pacjent stara się o uzyskanie e-zwolnienia lekarskiego, powinien wyjawić charaktery wykonywanego zawodu. Może to bowiem wpłynąć na długość potrzebnej przerwy od pracy.

Ważne jest również zadbanie o poprawne łącze internetowe, by spotkanie online przebiegło bez zakłóceń i dało się przeprowadzić pełen wywiad medyczny. Pacjent powinien pamiętać o zarezerwowaniu sobie czasu na termin e-wizyty, aby przeprowadzić ją w miejscu komfortowym i pozbawionym hałasu. Najlepiej, by odbyła się ona w domu, nie w miejscu publicznym, a także bez obecności osób trzecich.

L4 online Białystok – czego nie należy robić, przebywając na zwolnieniu lekarskim?

Podczas korzystania ze zwolnienia lekarskiego obowiązują pewne zasady, których pracownik powinien przestrzegać pod groźbą podważenia zaświadczenia i utraty świadczeń pieniężnych. Należy przede wszystkim pamiętać, że podczas przerwy od wykonywania obowiązków zawodowych celem pacjenta powinno być jak najszybsze wyzdrowienie.

Pracownik powinien zatem bezsprzecznie stosować się do zaleceń podanych przez lekarza, których wystawił zwolnienie. Obejmuje to nie tylko przyjmowanie przepisanych leków, ale też zakaz nadwyrężania sił. Jeżeli zwolnienie lekarskie oznaczone jest kodem cyfrowym „1”, pracownik nie może także opuszczać domu bez wyraźnej konieczności. Jeśli zatem taki pacjent zechce udać się na spacer czy na zakupy, musi liczyć się z możliwością niespodziewanej kontroli ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy pracodawcy. Jeśli nie zastają oni pracownika pod adresem, gdzie powinien przebywać, będzie on musiał się z tego tłumaczyć.

Na zwolnieniu lekarskim nie może także wykonywać obowiązków zawodowych, nawet za zgodą pracodawcy, w formie zdalnej. Podczas tego okresu pracownik otrzymuje bowiem świadczenia pieniężne, a niemożliwe jest łącznie ich ze zwykłym wynagrodzeniem.

L4 online Białystok dzięki elektronicznej formie zwolnienia umożliwia sprawniejszą kontrolę, przez co widać, jak długo pracownik ma przebywać na zwolnieniu oraz do jakich zaleceń powinien się stosować. Jeżeli podczas kontroli czy badania wyjdzie na jaw bezpodstawne wystawienie zwolnienia lekarskiego, pracownik poniesie z tego tytułu konsekwencje, obejmujące utratę świadczeń, a nawet zwolnienie dyscyplinarne.

Dlaczego opłaca się korzystać z e-wizyt lekarskich? W jakich sytuacjach?

Wizyty w gabinecie lekarskim bywają nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jako że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wizytę domową, niektóre osoby muszą stawiać się w kolejce do lekarza z silnym bólem czy wysoką gorączką. Ponadto w placówkach medycznych wręcz roi się od zarazków ze względu na stałą obecność osób chorych, co również może zaszkodzić pacjentowi, szczególnie jeśli pragnie uzyskać tylko receptę czy zwolnienie lekarskie.

W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości e-wizyty, która zmniejsza ryzyko zachorowań w kolejce do lekarza, a przede wszystkim nie zmusza pacjenta do nadwyrężania sił, gdy stan jego zdrowia utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jest to rozwiązanie wyjątkowo komfortowe i w pełni bezpieczne, z którego zdecydowanie warto korzystać!

Zwolnienie lekarskie możesz uzyskać na naszej stronie internetowej!

Zobacz również