E-zwolnienie L4 Online

99.00 

NAWET W 5 MINUT
JESTEŚMY DLA PAŃSTWA 24H/7 DNI BEZ REJESTRACJI

Uzyskane e-zwolnienie L4 (e-ZLA) zostanie przesłane zarówno do pracodawcy jak i do ZUS-u. Lekarz zadzwoni do Ciebie. Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

Dane pacjenta do L4

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

L4 na depresję od lekarza rodzinnego

L4 na depresję od lekarza rodzinnego

L4 na depresję od lekarza rodzinnego to pytanie, na które wiele osób chciałoby znać odpowiedź. Pacjenci zmagający się z depresją lub innymi zaburzeniami psychicznymi często krępują się zwolnień wystawionych przez lekarza psychiatrę. Uważają, że pieczątka tego specjalisty może budzić pewne niedomówienia i niepokój w pracy. Warto wiedzieć, że choroby psychiczne są bardzo poważne, więc przede wszystkim należy skupić się na swoim zdrowiu i samopoczuciu. W dzisiejszym artykule odpowiadamy czy zwolnienie na depresję może wystawić każdy lekarz, jak takie L4 uzyskać, a także przedstawiamy wymiar urlopu chorobowego oraz wysokość świadczeń jakie w jego trakcie otrzyma pracownik.

Czy można otrzymać L4 na depresję od lekarza rodzinnego?

L4 na depresję od lekarza rodzinnego to bardzo często wyszukiwane zagadnienie. Okazuje się, że osoby, które wstydzą się zwolnień od psychiatry mogą skorzystać z innych, wygodnych rozwiązań. Zwolnienie lekarskie nie może być wystawione przez psychologa, ani przez psychoterapeutę. Uprawnienia do generowania L4 posiadają jednie osoby, które ukończyły studia medyczne i są certyfikowanymi lekarzami. Tak więc, zwolnienie dotyczące chorób lub zaburzeń psychicznych mogą wystawić psychiatrzy. Nie są to jednak jedynie lekarze uprawnieni do generowania tego typu zaświadczeń. Okazuje się, że można skorzystać z usług każdego innego lekarza, niezależnie od jego specjalizacji. Wygenerowane przez niego zwolnienie będzie tak samo ważne jak to wystawione przez specjalistę tej dziedziny. Bardzo pomocne w określeniu czasu trwania może okazać się jednak opinia psychiatry, dlatego tak czy inaczej warto się do niego udać. Zaleci on również odpowiednią farmakoterapię i leczenie, które warto podjąć w trakcie urlopu chorobowego.

Jak uzyskać takie zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie na choroby takie jak depresja można uzyskać tak samo jak każde L4. Tradycyjnym sposobem jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego i poddanie się badaniu. Wybrany medyk wygeneruje odpowiednie zaświadczenie i wprowadzi je do systemu obsługującego zwolnienia. Chorzy pacjenci mogą skorzystać również z bezkontaktowych wizyt. Należą do nich konsultacje telefoniczne lub online. Wprawdzie w ich trakcie lekarz nie będzie w stanie wykonać badań, jednak w tym wypadku podstawą do wystawienia zwolnienia będzie dokładny wywiad z pacjentem. Obecnie bardzo popularne stają się również specjalne strony internetowe, które oferują generowanie zwolnień. Po kliknięciu w odpowiedni link, oczom pacjenta ukaże się formularz dotyczący jego stanu zdrowia, danych oraz zaobserwowanych objawów. Po zatwierdzeniu ankiety nastąpi przekierowanie do kolejnego etapu – płatności. Jak tylko zostanie ona zaksięgowana, zwolnienie zostanie wystawione i przesłane do pacjenta, którego dotyczy.

Jaki wymiar może mieć L4 na depresję od lekarza rodzinnego?

L4 na depresję od lekarza rodzinnego będzie miało taki sam wymiar jak to wystawione przez psychiatrę. Jednorazowe zwolnienie zostanie wypisane najprawdopodobniej na dwa tygodnie. W przypadku chorób i zaburzeń psychicznych, zwolnienia są wystawiane również z powodu skutków ubocznych leków, które pojawiają się zazwyczaj na początku ich stosowania. Okres ten trwa zazwyczaj dwa tygodnie. Jeśli po tym czasie pacjent nie zauważy poprawy, może wnioskować o przedłużenie L4. Dłuższe zwolnienie lekarskie otrzymają również osoby, które z powodu depresji czy innych zaburzeń nie są w stanie normalnie funkcjonować. Całkowity okres trwania urlopu chorobowego to 182 dni w ciągu roku. Chorzy pracownicy mogą również poprosić o zwolnienie wsteczne. Wymogiem jest ustalenie, że dolegliwość trwała już w przeszłości. Lekarze mogą wystawić zwolnienie z datą wsteczną nieprzekraczającą trzech dni. Jedynie lekarz psychiatra może wystawiać tego typu zwolnienia na dłuższe okresy.

Jakie świadczenia otrzyma pracownik?

Podczas urlopu chorobowego, ubezpieczony pracownik będzie pobierał świadczenia pieniężne, takie jak wynagrodzenie chorobowe oraz zasiłek. W ciągu pierwszych 33 dni zwolnienia chory otrzyma wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę. Jeśli po upływie tego okresu pracownik nadal będzie przebywał na zwolnieniu, wtedy obowiązek wypłat przejmie ZUS, który wypłaci zasiłek. Oba świadczenia mają wysokość 80% podstawy wynagrodzenia, którą stanowi średnia pensja z ostatnich dwunastu miesięcy. Jeśli pracownik nie będzie przestrzegał zasad obowiązywania zwolnienia, jego stan będzie znacząco od tego przedstawionego na zwolnieniu lub podejmie inną pracę zarobkową, utraci prawo do otrzymywania kolejnych świadczeń. Ponadto, będzie zobowiązany do zwrotu wcześniej otrzymanych rat wraz z odpowiednimi odsetkami.

Zwolnienie na depresję możesz uzyskać bez wychodzenia z domu. Nasza strona wygeneruje je dla Ciebie w zaledwie 5 minut. Sprawdź!

Zobacz również


To również może Cię zainteresować: